TOURNAMENT HOMEPAGE
POCONO CUP 2013 MEMORIAL DAY TOURNAMENT

 

BOYS & GIRLS

   

U8 - U19

  

Saturday & Sunday

MAY 25 & 26, 2013
   

  SCORES & STANDINGS BY AGE BRACKETS

  TEAM PARTICIPATION 2013

  BOYS    CHAMPIONS   FINALISTS    THIRD PLACE
  U19 Stillwater Lake   VINELAND SA STUFFED ANIMALS 94 (NJ)   JERSEY SHORE BOCA JR FC 95 (NJ)   FC NEW JERSEY 94/95 BOYS GREEN (NJ)
  LENAPE VALLEY SC CYCLONES (NJ)
  U16 E. Stroudsburg Univ.   ISTRIA MET OVAL (NYE)   STATEN ISLAND UNITED SC KNIGHTS (NYE)   MIDDLE COUNTRY CS COBRAS (NYE)
  DEEP RUN VALLEY RAMS (PAE)
  U15 Mt. Airy   MET OVAL ACADEMY 98 (NYE)   POB GUNNERS (NYE)   HICKSVILLE AMERICAN REBELS (NYE)
  U14 Lake Wallenpaupack   GREATER FLEMINGTON SC FEVER (NJ)   VERNON VIPERS (NJ)   KEYSTONE ATHLETIC 98 BOYS BLACK (PAE)
  U13 Camelback   ABINGTON SC ROWDIES (PAE)   WAPPINGER UNITED SC THUNDERHAWKS (NYE)   ELIZABETH YSC HURRICANES (NJ)
  U12 Fort Raleigh   SOCCER PLUS ACADEMY ROUGHNECKS 00 (NYE)    BW GOTTSCHEE 2001 PRE-ACADEMY (NYE)    PLAINVIEW OLD BETHPAGE SC POB NY (NYE)
  U12 Delaware Water Gap   FC POCONO ELITE 00-01 (PAE)   HILLSBOROUGH / NJ PHOENIX (NJ)     BOUND BROOK FC BB LEGENDS (NJ)
  U11 Pocono Raceway   BW GOTTSCHEE 01 BLUE (NYE)      MANHATTAN KICKERS SC MKSC U11B (NYE)      NEW JERSEY DYNAMO NJD '01 MESSI (NJ)
  U11 Battle of Minisink   SOUTH PARKLAND YA TRAILBLAZERS 01/02 (PAE)     SPIRIT UNITED SC ARSENAL '01M (PAE)   ENCO UNITED WHITE (PAE)   
  U10 Lackawanna Forest   EAST ISLIP UNITED (NYE)    IRONBOUND SC RAPIDS (NJ)     HICKSVILLE STORM (NYE) 
  U10 Kittatinny Mountain   ABINGTON SC RAPTORS (PAE)   NJSA04 PORTO (NJ)      FC POCONO ELITE '02-03 (PAE)
  U9 Tobyhanna Lake   FELTONVILLE SC FSC03 (PAE)     TOWN OF WALLKILL SC ROWDIES (NYE)   FC POCONO ELITE '04-05 (PAE)
  GIRLS    CHAMPIONS   FINALISTS    THIRD PLACE
  U19  Lake Ariel    BERKS AJAX FC FLYING DUTCHMEN (PAE)   LV MAGIC MAROON (PAE)   OCEANSIDE UTD SC ORANGE CRUSH (NYE)
  U16 Blue Mountain    COMPETITIVE EDGE CE ALLIANCE (PAE)   LITITZ YOUTH SC FIRE (PAE)   WEST HEMPSTEAD CHIEFS SC LADY CHIEFS (NYE) 
  U14 Shawnee   EAST MEADOW SC PUMAS (NYE)   NEW JERSEY DYNAMO NJD '98 HEATH (NJ)    CENTRAL CT EXTREME U14G RED & WHITE (CT) 
  U13 Marshalls Creek   DEEP RUN VALLEY STORM (PAE)      LMYA STRIKERS (PAE)   NEW JERSEY DYNAMO BLUE FIRE (NJ) 
  U13 Alpine Mountain   ELIZABETH YSC LADYBUGS (NJ)   ALUMNI SOCCER ACADEMY LIBERTA (NJ)   NEW JERSEY DYNAMO NJD '99 ACADEMY SOLO (NJ) 
  U12 Appalachian Trail   WARMINSTER SC INFERNO (PAE)      CANTOLAO USA SOCCER ACADEMY VIPERS (PAE)    WEST HEMPSTEAD RED WINGS (NYE)
  U11 The Crossing [11v11]   MT. LAUREL UNITED FURY (NJ)     NEW JERSEY DYNAMO '01 ACADEMY MORGAN (NJ)    ALUMNI SA HAWKS (NJ)  
  U11 Bushkill Falls [8v8]   SPIRIT UNITED SC ARSENAL '01F (PAE)    WARRINGTON SC BOMBERS (PAE)    WANTAGH-SEAFORD PAL INTENSITY (NYE) 
  U10 Jack Frost   HBC SC XTREME (NYE)      MILLSTONE UNITED TS SHOCKWAVE (NJ)    WEST MORRIS SC RED FURY (NJ) 
  U10 Goose Pond   LAWRENCE HAMNETT SA HUSKIES (NJ)     MERRICK PRIDE (NYE)     NAZARETH SC BLUE LIGHTNING (PAE)